۲۴ شهریور ۱۳۹۷
2675 بازدید

۱۰ استادیوم بزرگ‌ میزبان لیگ ملت‌های اروپا در سال ۲۰۱۸

در کلیپ پخش بازی فوتبال امروز با ۱۰ استادیوم بزرگ‌ میزبان لیگ ملت‌های اروپا در سال ۲۰۱۸ آشنا خواهید شد. بد نیست بدانید که در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۷ یوفا ساختار و جزئیات برگزاری لیگ ملی اروپا را تصویب و منتشر کرد. یوفا تصمیم گرفت تا بازیهای دوستانه در سطح اروپا را در قالب یک جام جدید برگزار کند که ۴ سهمیه حضور در جام ملتهای اروپا ۲۰۲۰ نیز از این رقابت ها به دست می آید. همانطور که از نام آن بر می آید این مسابقات در قالب لیگ و بین ۵۵ عضو یوفا برگزار میشود. این رقابت ها در چهار سطح یا لیگ انجام می شود. در اولین دوره¬‌ی این رقابت ها رنکینگ یوفا تعیین کننده جایگاه ها تیم ها در هر سطح است. ۱۲ تیم اول رنکینگ در لیگ A ،رتبه های ۱۳ تا ۲۴ در لیگ B ، ۱۵ تیم بعدی رنکینگ در لیگ C و ۱۶ تیم آخر در لیگ D قرار می¬ گیرند.
در لیگ های A و B چهار گروه سه تیمی قرار گرفته اند. در لیگ C یک گروه سه تیمی و سه گروه چهار تیمی حضور دارند و در لیگ D تیمها در چهار گروه ۴ تیمی به رقابت می¬پردازند. مرحله‌¬ی اول بازی‌ها شامل بازیهای گروهی به صورت رفت و برگشت می‌-شود که در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و نوامبر۲۰۱۸ در روزهای رسمی فیفا انجام می¬شود. چهار تیم اول گروهای لیگ A در ژوئن ۲۰۱۹ در مسابقات نهایی (final four) در کشوری بی طرف به صورت تک حذفی با یکدیگر رقابت می کنند. برنده ی این تورنمنت به عنوان قهرمان اولین دوره لیگ ملی اروپا معرفی می شود.
تیم هایی که در پایان مرحله گروهی در لیگ های A,B,C در گروهشان در رتبه آخر قرار بگیرند به لیگ پایین تر سقوط می کنند و در لیگ های B,C,D تیم هایی که در گروهشان مقام اول را کسب کنند به لیگ بالاتر صعود می کنند.
لیگ ملی اروپا چه تاثیری بر مقدماتی جام ملتهای اروپا ۲۰۲۰ میگذارد؟
مقدماتی جام ملتهای اروپا در۱۰ گروه برگزار می شود که از هر گروه دو تیم اول به جام ملتهای اروپا صعود می کنند. با این حساب ۲۰ تیم از ۲۴ تیم حاضر در جام ملتهای اروپا از طریق این رقابت ها انتخاب می شوند. سهمیه ۴ تیم باقی مانده را لیگ ملی اروپا مشخص می کند. به این صورت که هر لیگ A,B,C,D یک سهمیه جام ملتهای اروپا دارد. چهار تیم برتر مرحله گروهی در هر لیگ مسابقاتی را در کشور بی طرف و به صورت تک حذفی برگزار می کنند و برنده ی این تورنمنت به جام ملتهای اروپا ۲۰۲۰ صعود می کند. با این روش، حتی تیمهای حاضر در لیگ D مانند جبل الطارق، آندورا، جزایر فارو، مولداوی و … قادر به کسب سهمیه در جام ملتهای اروپا هستند.

این امکان وجود دارد که تیمهایی در گروهشان رتبه اول را کسب کنند و در مقدماتی جام ملتهای اروپا هم موفق به کسب سهمیه شوند، در این صورت بهترین تیم بعدی در همان لیگ برای کسب سهمیه جام ملتهای اروپا با دیگر تیمهای اول گروه‌ها رقابت می کند.

در حالت دیگر ممکن است تعداد تیم‌های صعود نکرده به جام ملتهای اروپا در لیگی به عدد ۴ نرسد ( این امکان برای لیگ A بسیار محتمل است) در این صورت تیم یا تیمهایی از لیگ پایین تر به تیم‌های صعود نکرده در لیگ بالاتر اضافه مشوند و برای کسب سهمیه رقابت میکنند.

به طور مثال اگر فقط ۳ تیم صعود نکرده به جام ملتهای اروپا در لیگ A وجود داشته باشد، پنجمین تیم برتر صعود نکرده در لیگ B به سه تیم دیگر لیگA اضافه می شوند و مسابقات حذفی را برای کسب سهمیه جام ملتهای اروپا برگزار می کنند.

    ویزیو - سرویس اشتراک ویدیو

    ویزیو یک ابزار ساده و قدرتمند برای ساخت کلیپ و اشتراک ویدیو کلیپ در بستر وب و گوشی های موبایلی از جمله اندروید و آیفون میباشد، شما میتوانید به سادگی برای هزاران فارسی زبان در سرتاسر جهان ویدیو بسازید و نمایش دهید، به راحتی ویدیو بلاگ خود را مدیریت کنید و داستان های ویدیویی خود را به پخش کنید، ما دسته بندی های مختلفی را در نظر گرفته ایم تا شما سریع تر به آنچه نیاز دارید دست یابید، دانلود کلیپ های جدید و اشتراک آن با دوستان در ساده ترین فضای ویدیوی فارسی زبان

    مسئولیت محتوای ویدئوها با منتشرکننده است و سایت ویزیو مسئولیتی در قبال آن ندارد.

    ویزیو | درباره ویزیو | قوانین و مقرارت | پرسش و پاسخ | تبلیغات | تماس باما

    اینستاگرام . فیسبوک . گوگل پلاس . توییتر