۱۰ آذر ۱۳۹۷
2077 بازدید

تایم لپس فوق‌العاده زیبا از ۹۲۹ ساعت باز شدن شکوفه‌ گل‌های مختلف

به زبان ساده، تایم لپس ها یک رویداد طولانی مثل ماه گرفتگی یا حرکت گیاهان را در چند ثانیه (به صورت ویدیو) یا یک عکس واحد خلاصه می کنند – عکاسی تایم لپس ثبت تصاویر یا نوردهی ها با وقفه های زمانی سپس ترکیب آن ها به یک عکس یا ساخت ویدیو از آن ها است که به نظر می رسد زمان سریع تر گذشته یا فشرده شده است.
تصویر تایم لپس یا زمان گریز (Time-lapse) از چندین عکس تشکیل شده که در طول یک مدت زمان، با وقفه، گرفته شده و با هم ترکیب می شوند: گاهی این عکس ها یا نوردهی های ثبت شده با وقفه زمانی را با هم ترکیب می کنند و یک عکس نهایی تشکیل می شود و گاهی یک ویدیو از آن ها ساخته می شود که در هر صورت به دلیل وقفه های زمانی بین شات ها زمان فشرده شده یا به عبارتی به نظر می رسد با سرعت بیشتری سپری می شود. بنابراین تایم لپس این پتانسیل را دارد تا رویدادی طولانی مدت، مثل ماه گرفتگی، را در زمانی خیلی کوتاه تر به نمایش بگذارد.
ویدیوهای تایم لپس می توانند دنیا را به شیوه ای خاص به ما نشان بدهند. دوربین می تواند مدت طولانی ثابت و بی حرکت بنشیند طوری که افراد نمی توانند، و این یعنی شما می توانید رویدادهای طی مدت زمان طولانی اتفاق می افتند را در زمانی کوتاه تر یا حتی یک تک عکس خلاصه کنید و به نمایش بگذارید. تایم لپس اولین بار توسط آرتور سی پیلزبری (Arthur C Pillsbury) در سال ۱۹۱۲ برای نشان دادن حرکت گل ها مورد استفاده قرار گفت.

    ویزیو - سرویس اشتراک ویدیو

    ویزیو یک ابزار ساده و قدرتمند برای ساخت کلیپ و اشتراک ویدیو کلیپ در بستر وب و گوشی های موبایلی از جمله اندروید و آیفون میباشد، شما میتوانید به سادگی برای هزاران فارسی زبان در سرتاسر جهان ویدیو بسازید و نمایش دهید، به راحتی ویدیو بلاگ خود را مدیریت کنید و داستان های ویدیویی خود را به پخش کنید، ما دسته بندی های مختلفی را در نظر گرفته ایم تا شما سریع تر به آنچه نیاز دارید دست یابید، دانلود کلیپ های جدید و اشتراک آن با دوستان در ساده ترین فضای ویدیوی فارسی زبان

    مسئولیت محتوای ویدئوها با منتشرکننده است و سایت ویزیو مسئولیتی در قبال آن ندارد.

    ویزیو | درباره ویزیو | قوانین و مقرارت | پرسش و پاسخ | تبلیغات | تماس باما

    اینستاگرام . فیسبوک . گوگل پلاس . توییتر